Mentor-tiimi - Mentor Gym

Mentor-tiimi

Mentor tunnetaan raudanlujista ammattilaisista ja yhteisöstä, josta jokainen saa lisävoimaa omaan harjoitteluun myös vaikeampina päivinä. Me kaikki Mentorin tiimiläiset lupaamme pistää peliin kaiken osaamisemme, jotta saavutat tavoitteesi. Olemme painineet monenlaisten haasteiden kanssa, joten ota rohkeasti yhteyttä.

Me valmennamme Me autamme asiakaspalvelussa Me huollamme kehoasi Avainhenkilöt

Me valmennamme


Saara Valtonen



Liikunnanohjaaja AMK, Auktorisoitu seksuaalineuvoja (SSS)

Erityisosaaminen:
- Pilates
- Äitiysliikunta
- Ravitsemus
- Liikunnan aloittaminen ja peruskuntoharjoittelu

Kurala ja Hirvensalo

saara.valtonen@mentorgym.fi
0408465304

Anita Kujanen



Valmentaja, FasciaMethod-ohjaaja

Erityisosaaminen:
- Liikkuvuus- ja kehonpainoharjoitteet
- Elämäntapamuutokset
- Pienryhmävalmennus ja yritysliikunta
- Treeni- ja hyvinvointileirit

Kurala ja Hirvensalo

anita.kujanen@mentorgym.fi
0415482077

Samuli Puikko



Valmentaja, liikuntaneuvoja

Erityisosaaminen:
- Voimaharjoittelu
- Tekniikka- ja taitoharjoittelu
- Ryhti ja liikkuvuus

Kurala

samuli.puikko@mentorgym.fi
0408268557

Nea Mikkola



Valmentaja

Erityisosaaminen:
- Kokonaisvaltainen hyvinvointi
- Toiminnallinen harjoittelu
- Liikkuvuus, notkeus ja kehonhallinta

Kurala ja Hirvensalo

neavmikkola@gmail.com

Emmi Silvola



Valmentaja, Fysioterapeutti, Urheiluhieroja

Erityisosaaminen:
- Tuki- ja liikuntaelinvaivat
- Äitiysfysioterapia raskauden aikana ja synnytyksen jälkeen sekä lantionpohjan toimintahäiriöt
- Seniorivalmennus ja -liikunta

Kurala

emmi.silvola@mentorgym.fi
0405087553

Mikko Ellmén



Valmentaja

Kurala

ellmen.mikko@gmail.com

Tuomas Hakala



Valmentaja, liikuntaneuvoja

Erityisosaaminen:
-Urheilijan suorituskyvyn lisääminen
-Kuntosalin ja lajiharjoittelun yhdistäminen
-Kehonmuokkaus, erityisesti jalkojen kehittäminen

Hirvensalo ja Kurala

tuomas.hakala@mentorgym.fi
0503704778

Jasmin Tuovinen



Valmentaja, Valmistuva fysioterapeutti 12/2019

Erityisosaaminen:
-Painonnosto ja voimaharjoittelu
-Tuki- ja liikuntaelinvaivat sekä kuntoutus
-Positiivisen ajattelun hyödyntäminen valmennuksessa ihmisen hyvinvoinnin ja liikuntasuoritusten kehittämisessä

Kurala ja Hirvensalo

jasmin.tuovinen@mentorgym.fi
0503379419

Anki Lindström-Halkosaari



Valmentaja, Tanssinopettaja AMK

Erityisosaaminen:
- Toiminnallinen harjoittelu
- Kokonaisvaltainen hyvinvointi
- Liikkuvuus ja kehonhallinta

Kurala ja Hirvensalo

alindstrom17@hotmail.com
0407031944

Janne Jylhä



Valmentaja, kouluttaja

Erityisosaaminen:
- Toiminnallinen harjoittelu
- Kehonmuokkaus
- Voimaharjoittelu
- Pienryhmävalmennus

Kurala ja Hirvensalo

jamijy@icloud.com
0505993766

Roni Rekola



Valmentaja, Fysioterapeutti, Koulutettu hieroja

Erityisosaaminen:
- Kehonmuokkaus
- Voimaharjoittelu
- Tuki- ja liikuntaelinvaivat ja kuntoutus

Hirvensalo

roni.rekola@mentorgym.fi
0505733652

Jonne Anttila



Valmentaja

Erityisosaaminen:
- Liikkuvuus- ja kehonpainoharjoittelu
- Kuntosaliharjoittelu ja liiketekniikat
- Elämäntaparemontit

Hirvensalo

jonne.anttila@mentorgym.fi
0407229555

Miia Kautto



Valmentaja, Fysioterapeutti

Erityisosaaminen:
- Tuki- ja liikuntaelinvaivat ja kuntoutus
- Elämäntapamuutokset ja painonpudotus
- Kehonmuokkaus

Hirvensalo

miia.kautto@mentorgym.fi
0449829713

Mika Mäki



Valmentaja, liikunnanohjaaja LOT, PGA Golf Pro

Erityisosaaminen:
- Toiminnallinen harjoittelu
- Ryhti-, voima- ja liikkuvuusharjoittelu
- Liike- ja lajitekniikoiden kehittäminen lihaskuntoharjoittelun avulla (esim. golf)

Hirvensalo

mika@mmgolf.fi
0400783037

Me autamme asiakaspalvelussa


Daniela Björk



Asiakaspalvelupäällikkö

Kurala ja Hirvensalo

0504716060
daniela.bjork@mentorgym.fi

Nicole Björk



Asiakaspalvelija

Kurala ja Hirvensalo

Emmi Silvola



Asiakaspalvelija

Kurala

Jenna-Riikka Jääskeläinen



Asiakaspalvelija

Kurala

Nea Mikkola



Asiakaspalvelija

Kurala

Aino Sievänen



Asiakaspalvelija

Hirvensalo

Julia, Ilona ja Karoliina



Lapsiparkkityöntekijät

Hirvensalo

Me huollamme kehoasi


Anton Vidgren



Osteopatiaan erikoistuva koulutettu hieroja

Erityisosaaminen:
- Tuki- ja liikuntaelinvaivat
- Manuaaliset pehmytkudos- ja nivelkäsittelyt

Kurala

0440308039

Emmi Silvola



Fysioterapeutti, hieroja

Erityisosaaminen:
- Tuki- ja liikuntaelinvaivat
- Äitiysfysioterapia raskauden aikana ja synnytyksen jälkeen sekä lantionpohjan toimintahäiriöt

Kurala

emmi.silvola@mentorgym.fi
0405087553

Aatu Kuusijoensuu



Hieroja

Hirvensalo

aatu.kuusijoensuu@mentorgym.fi
0503092555

Roni Rekola



Fysioterapeutti, hieroja

Eritysosaaminen:
- Tuki- ja liikuntaelinvaivat sekä kuntoutus

Hirvensalo

roni.rekola@mentorgym.fi
0505733652

Miia Kautto



Fysioterapeutti

Erityisosaaminen:
- Tuki- ja liikuntaelinvaivat ja kuntoutus

Kurala ja Hirvensalo

miia.kautto@mentorgym.fi
0449829713

Avainhenkilöt


Rene Valtonen



Keskusjohtaja Hirvensalo,
Yritysmyynti

040 7045 045
rene.valtonen@mentorgym.fi

Timo Kujanen



Keskusjohtaja Kurala

050 3578 052
timo.kujanen@mentorgym.fi

Petri Mähkä



Toimitusjohtaja

0500 526 249
petri.mahka@mentorgym.fi