Mentor-tiimi - Mentor Gym

Mentor-tiimi

Mentor tunnetaan raudanlujista ammattilaisista ja yhteisöstä, josta jokainen saa lisävoimaa omaan harjoitteluun myös vaikeampina päivinä. Me kaikki Mentorin tiimiläiset lupaamme pistää peliin kaiken osaamisemme, jotta saavutat tavoitteesi. Olemme painineet monenlaisten haasteiden kanssa, joten ota rohkeasti yhteyttä.

Me valmennamme Me autamme asiakaspalvelussa Me huollamme kehoasi Avainhenkilöt

Me valmennamme


Saara Valtonen



Liikunnanohjaaja AMK, Auktorisoitu seksuaalineuvoja (SSS)

Erityisosaaminen:
- Pilates
- Äitiysliikunta
- Ravitsemus
- Liikunnan aloittaminen ja peruskuntoharjoittelu

Kurala ja Hirvensalo

saara.valtonen@mentorgym.fi
040 8465 304

Anita Kujanen



Valmentaja, FasciaMethod-ohjaaja

Erityisosaaminen:
- Liikkuvuus-, liikehallinta- ja fasciaharjoitteet
- Turvallisen lihaskuntoharjoittelun aloittaminen
- Ravintoneuvonta
- Pienryhmävalmennus ja yritysliikunta
- Treeni- ja hyvinvointileirit

Kurala ja Hirvensalo

anita.kujanen@mentorgym.fi
041 5482 077

Samuli Puikko



Valmentaja, liikuntaneuvoja

Erityisosaaminen:
- Voimaharjoittelu
- Tekniikka- ja taitoharjoittelu
- Ryhti ja liikkuvuus

Kurala

samuli.puikko@mentorgym.fi
040 8268 557

Nea Mikkola



Valmentaja

Erityisosaaminen:
- Kokonaisvaltainen hyvinvointi
- Toiminnallinen harjoittelu
- Liikkuvuus, notkeus ja kehonhallinta

Kurala ja Hirvensalo

nea.mikkola@mentorgym.fi
0504394253

Emmi Silvola



Valmentaja, Fysioterapeutti, Urheiluhieroja

Erityisosaaminen:
- Tuki- ja liikuntaelinvaivat
- Äitiysfysioterapia raskauden aikana ja synnytyksen jälkeen
- Lihaskuntoharjoittelun aloittaminen ja harjoitustekniikat
- Seniorivalmennus ja -liikunta

Kurala

emmi.silvola@mentorgym.fi
040 5087 553

Mikko Ellmén



Valmentaja

Kurala

ellmen.mikko@gmail.com

Tuomas Hakala



Valmentaja, liikuntaneuvoja

Erityisosaaminen:
-Urheilijan suorituskyvyn lisääminen
-Kuntosalin ja lajiharjoittelun yhdistäminen
-Kehonmuokkaus, erityisesti jalkojen kehittäminen

Hirvensalo ja Kurala

tuomas.hakala@mentorgym.fi
050 3704 778

Anki Lindström-Halkosaari



Valmentaja, Tanssinopettaja AMK

Erityisosaaminen:
- Toiminnallinen harjoittelu
- Kokonaisvaltainen hyvinvointi
- Liikkuvuus ja kehonhallinta

Kurala ja Hirvensalo

alindstrom17@hotmail.com
040 7031 944

Janne Jylhä



Valmentaja, kouluttaja

Erityisosaaminen:
- Toiminnallinen harjoittelu
- Kehonmuokkaus
- Voimaharjoittelu
- Pienryhmävalmennus

Kurala ja Hirvensalo

ptjylha1@gmail.com
050 5993 766

Roni Rekola



Valmentaja, Fysioterapeutti, Koulutettu hieroja

Erityisosaaminen:
- Kehonmuokkaus
- Voimaharjoittelu
- Tuki- ja liikuntaelinvaivat ja kuntoutus

Hirvensalo

roni.rekola@mentorgym.fi
050 5733 652

Jonne Anttila



Valmentaja

Erityisosaaminen:
- Liikkuvuus- ja kehonpainoharjoittelu
- Kuntosaliharjoittelu ja liiketekniikat
- Elämäntaparemontit

Hirvensalo

jonne.anttila@mentorgym.fi
040 7229 555

Miia Kautto



Valmentaja, Fysioterapeutti

Erityisosaaminen:
- Tuki- ja liikuntaelinvaivat ja kuntoutus
- Elämäntapamuutokset ja painonpudotus
- Kehonmuokkaus
- Ravintovalmennus

Hirvensalo

miia.kautto@mentorgym.fi
044 9829 713

Mika Mäki



Valmentaja, liikunnanohjaaja LOT, PGA Golf Pro

Erityisosaaminen:
- Toiminnallinen harjoittelu
- Ryhti-, voima- ja liikkuvuusharjoittelu
- Liike- ja lajitekniikoiden kehittäminen lihaskuntoharjoittelun avulla (esim. golf)

Hirvensalo

mika@mmgolf.fi
0400 783 037

Me autamme asiakaspalvelussa


Daniela Björk



Asiakaspalvelupäällikkö

Kurala ja Hirvensalo

050 4716 060
daniela.bjork@mentorgym.fi

Nicole



Asiakaspalvelija

Kurala ja Hirvensalo

Emmi



Asiakaspalvelija

Kurala

Jenna-Riikka



Asiakaspalvelija

Kurala

Nea



Asiakaspalvelija

Kurala ja Hirvensalo

Julia



Asiakaspalvelija, lapsiparkkityöntekijä

Kurala ja Hirvensalo

Oskari



Asiakaspalvelija

Hirvensalo

Karoliina



Asiakaspalvelija, lapsiparkkityöntekijä

Hirvensalo

Thelma



Asiakaspalvelija, lapsiparkkityöntekijä

Hirvensalo

Me huollamme kehoasi


Anton Vidgren



Osteopatiaan erikoistuva koulutettu hieroja

Erityisosaaminen:
- Tuki- ja liikuntaelinvaivat
- Manuaaliset pehmytkudos- ja nivelkäsittelyt

Kurala

044 0308 039

Emmi Silvola



Fysioterapeutti, hieroja

Erityisosaaminen:
- Tuki- ja liikuntaelinvaivat
- Äitiysfysioterapia raskauden aikana ja synnytyksen jälkeen

Kurala ja Hirvensalo

emmi.silvola@mentorgym.fi
040 5087 553

Veeti Kallio



Hieroja

Kurala

044 5052 666

Aatu Kuusijoensuu



Hieroja

Hirvensalo

aatu.kuusijoensuu@mentorgym.fi
050 3092 555

Roni Rekola



Fysioterapeutti, hieroja

Erityisosaaminen:
- Tuki- ja liikuntaelinvaivat sekä kuntoutus

Hirvensalo

roni.rekola@mentorgym.fi
050 5733 652

Miia Kautto



Fysioterapeutti

Erityisosaaminen:
- Tuki- ja liikuntaelinvaivat ja kuntoutus
- Manuaaliset pehmytkudoskäsittelyt/hieronta

Hirvensalo

miia.kautto@mentorgym.fi
044 9829 713

Avainhenkilöt


Rene Valtonen



Keskusjohtaja Hirvensalo,
Yritysmyynti

040 7045 045
rene.valtonen@mentorgym.fi

Timo Kujanen



Keskusjohtaja Kurala

050 3578 052
timo.kujanen@mentorgym.fi

Petri Mähkä



Toimitusjohtaja

0500 526 249
petri.mahka@mentorgym.fi