Mentor-tiimi - Mentor Gym

Mentor-tiimi

Mentor tunnetaan raudanlujista ammattilaisista ja yhteisöstä, josta jokainen saa lisävoimaa omaan harjoitteluun myös vaikeampina päivinä. Me kaikki Mentorin tiimiläiset lupaamme pistää peliin kaiken osaamisemme, jotta saavutat tavoitteesi. Olemme painineet monenlaisten haasteiden kanssa, joten ota rohkeasti yhteyttä.

Me valmennamme Me autamme asiakaspalvelussa Me huollamme kehoasi Avainhenkilöt

Me valmennamme


Saara Valtonen



Liikunnanohjaaja AMK, Auktorisoitu seksuaalineuvoja (SSS)

Erityisosaaminen:
- Pilates
- Äitiysliikunta
- Ravitsemus
- Liikunnan aloittaminen ja peruskuntoharjoittelu

Kurala ja Hirvensalo

saara.valtonen@mentorgym.fi
040 8465 304

Anita Kujanen



Valmentaja, FasciaMethod-ohjaaja

Erityisosaaminen:
- Liikkuvuus-, liikehallinta- ja fasciaharjoitteet
- Turvallisen lihaskuntoharjoittelun aloittaminen
- Ravintoneuvonta
- Pienryhmävalmennus ja yritysliikunta
- Treeni- ja hyvinvointileirit
- LPG-hoidot
- Cryo kylmähoidot

Kurala ja Hirvensalo

anita.kujanen@mentorgym.fi
041 5482 077

Samuli Puikko



Valmentaja, Liikuntaneuvoja

Erityisosaaminen:
- Voimaharjoittelu
- Tekniikka- ja taitoharjoittelu
- Ryhti ja liikkuvuus

Kurala

samuli.puikko@mentorgym.fi
040 8268 557

Emmi Silvola



Valmentaja, Hieroja, Fysioterapeutti

ÄITIYSLOMALLA 1.2.22 alkaen

Erityisosaaminen:
- Tuki- ja liikuntaelinvaivat
- Äitiysfysioterapia raskauden aikana ja synnytyksen jälkeen
- Lihaskuntoharjoittelun aloittaminen ja harjoitustekniikat
- Seniorivalmennus ja -liikunta

Kurala ja Hirvensalo

emmi.silvola@mentorgym.fi
040 5087 553

Nea Mikkola



Valmentaja

Erityisosaaminen:
- Kokonaisvaltainen hyvinvointi
- Toiminnallinen harjoittelu
- Liikkuvuus, notkeus ja kehonhallinta

Kurala ja Hirvensalo

nea.mikkola@mentorgym.fi
0504394253

Maija Martiskainen



Valmentaja

- Kokonaisvaltainen hyvinvointi
- Toiminnallinen harjoittelu ja liikkuvuus
- Ravintoneuvonta
- Kuntoutukseen erikoistunut pilatesohjaaja
- Raskausajan ja raskauden jälkeinen liikunta

Kurala ja Hirvensalo

maija.martiskainen@mentorgym.fi

Tuomas Hakala



Valmentaja, Liikuntaneuvoja

Erityisosaaminen:
-Urheilijan suorituskyvyn lisääminen
-Kuntosalin ja lajiharjoittelun yhdistäminen
-Kehonmuokkaus, erityisesti jalkojen kehittäminen

Hirvensalo ja Kurala

tuomas.hakala@mentorgym.fi
050 3704 778

Anki Lindström-Halkosaari



Valmentaja, Tanssinopettaja AMK

Erityisosaaminen:
- Toiminnallinen harjoittelu
- Kokonaisvaltainen hyvinvointi
- Liikkuvuus ja kehonhallinta

Kurala ja Hirvensalo

alindstrom17@hotmail.com
040 7031 944

Janne Jylhä



Valmentaja, Kouluttaja

Erityisosaaminen:
- Toiminnallinen harjoittelu
- Kehonmuokkaus
- Voimaharjoittelu
- Pienryhmävalmennus

Kurala ja Hirvensalo

janne@ptjylha.net
050 5993 766

Katarina Hemling



Valmentaja

0440993446

Antti Lankinen



Valmentaja

Kurala ja Hirvensalo

0504038004

Essi Pasonen



Valmentaja

Kurala ja Hirvensalo

essi.pasonen@gmail.com
0443321321

Maije Sjöroos



Ryhmäliikunnanohjaaja

Nicole Björk



Ryhmäliikunnanohjaaja

Me autamme asiakaspalvelussa


Daniela Marttila



Asiakaspalvelupäällikkö

daniela.marttila@mentorgym.fi
050 4700 040

Me huollamme kehoasi


Anton Vidgren



Osteopaatti, hieroja

Erityisosaaminen:
- Tuki- ja liikuntaelinvaivat
- Manuaaliset pehmytkudos- ja nivelkäsittelyt

Kurala

044 0308 039

Emmi Silvola



Urheilufysioterapiaan erikoistuva fysioterapeutti, Hieroja

ÄITIYSLOMALLA 1.2.22 alkaen

Erityisosaaminen:
- Tuki- ja liikuntaelinvaivat
- Äitiysfysioterapia raskauden aikana ja synnytyksen jälkeen

Kurala ja Hirvensalo

emmi.silvola@mentorgym.fi
040 5087 553

Jermu Kopra



Hieroja

Kurala

Niina Takala



Hieroja

Hirvensalo

Avainhenkilöt


Rene Valtonen



Toimitusjohtaja,
Yritysmyynti

040 7045 045
rene.valtonen@mentorgym.fi

Timo Kujanen



Keskusjohtaja Kurala

050 3578 052
timo.kujanen@mentorgym.fi